Доступність посилання

ТОП новини
24 Жовтень 2018, Київ 08:02

Переговори про вибори на окупованій частині Донбасу за 3 місяці не зрушили з місця – Безсмертний


Роман Безсмертний

На переговорах політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи у Мінську 28 квітня в режимі відеоконференції не вдалося домовитись про умови проведення виборів на окупованих проросійськими сепаратистами територіях Донбасу. Як заявив в коментарі Радіо Свобода представник України у політичній підгрупі Роман Безсмертний, перемовини з стороною сепаратистів у цьому питанні залишились на тому ж рівні, що й 3 місяці тому.

«Три години ми молотили виборчі модальності. Ми наполягаємо на нашій позиції, яка стосується і ролі політичних партій, і адміністрування від ЦВК, і голосування тимчасово переміщених осіб, і відновлення відповідного інформаційного поля. Ми залишаємося на своїй позиції, і наші опоненти не рухаються в сторону, нам не вдається знайти компроміс. Таким чином ситуація виглядає такою, якою вона була приблизно три місяці тому. Чому я кажу три місяці? Тому що Париж був певною міткою для просування і дещо змінив погляди сторін на перебіг подій», – сказав Роман Безсмертний.

Як підтвердив Безсмертний, сьогоднішні переговори були для нього останні у якості представника України у «мінському форматі».

Раніше сьогодні Роман Безсмертний повідомив, що покидає посаду представника України у політичній підгрупі в Мінську. Замість нього до складу групи увійде Ольга Айвазовська.

Безсмертний у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі займався питаннями, пов’язаними з умовами проведення виборів на окупованих проросійськими сепаратистами територіях Луганської та Донецької областей.

Відповідно до кількох пакетів домовленостей, досягнених на переговорах у білоруському Мінську в 2014-2015 роках і відомих разом як мінські домовленості, на нині окупованих територіях частини Донбасу місцеві вибори мають відбутися тільки за українським законодавством і за участі міжнародних спостерігачів. Сепаратисти і Росія, яка підтримує їх, вимагають, щоб Україна ухвалила для цих виборів окремий закон, що був би також узгоджений із лідерами збройних сепаратистських угруповань, які Київ визнав терористичними.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG