Доступність посилання

ТОП новини

У Казахстані поліція розігнала мітинг проти Земельного кодексу


Мітинг у місті Атирау 24 квітня
Мітинг у місті Атирау 24 квітня

У місті Актау на південному заході Казахстану поліція розігнала мітинг із кількох десятків протестувальників. Присутні вимагали скасування недавніх змін до Земельного кодексу республіки. Поправки дозволять із 1 липня цього року передавати землю в оренду на термін до 25 років.

Учасники мітингу висловлюють побоювання, що реформа призведе до «продажу земель».

Поліція відтіснила протестувальників з площі після того, як із натовпу почала лунати критика на адресу президента Нурсултана Назарбаєва.

Подібні акції протесту за участю кількох сотень людей напередодні пройшли в містах Шім'ї та Актобе. Масовий мітинг також відбувся 24 квітня в місті Атирау.

Раніше президент Казахстану назвав протести проти реформи «спекуляцією». Він зазначив, що зміни до законодавства були погано роз'яснені. Назарбаєв запевнив, що нові норми Земельного кодексу не дозволять іноземцям купувати землю. До поправок у законодавстві оренда земель іноземцями була дозволена на термін не більше 10 років. Президент Казахстану пояснив зміни неможливістю для інвесторів окупити їхні інвестиції за такий короткий термін.

XS
SM
MD
LG