Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 06:21

США не мають фінансувати військову модернізацію Росії – конгресмен


Запуск ракети-носія Atlas V з космічним літаком X-37B з мису Канаверал

Сполучені Штати не повинні підтримувати військову модернізацію Росії, купуючи в цій країні ракетні двигуни для запуску американських військових супутників. Про це 28 квітня під час обговорення в комітеті з питань збройних сил Палати представників сказав конгресмен-республіканець Дункан Хантер.

«Немає жодної причини наповнювати кишені Путіна, коли ми не потребуємо 18 двигунів просто зараз. Ми можемо придбати дев’ять або десять. Просто зрозумійте, що коли ви голосуєте «так», ви в буквальному сенсі робите внесок безпосередньо в російську військову модернізацію», – твердить Дункан Хантер.

У березні секретар Військово-повітряних сил США Дебора Джеймс на засіданні комітету Сенату з питань Збройних сил заявила, що швидка відмова США від російських ракетних двигунів для запуску американських супутників може обійтися Вашингтону у додаткових близько 5 мільярдів доларів.

За її словами, зусилля ВПС США щодо розробки власного ракетного двигуна для космічних супутників просуваються, але швидка заборона на російські ракетні двигуни РД-180 змушує хіба що обрати інших постачальників.

Раніше голова сенатського комітету зі збройних сил Джон Маккейн наполіг, щоб США якнайшвидше покінчили із залежністю від російських ракетних двигунів. Він заявляв, що вимагатиме обмеження чинності законопроекту, який передбачає послаблення заборони на купівлю російських двигунів, накладеної після анексії Росією Криму в 2014 році. Заборону Вашингтон послабив через високу вартість і складність пошуку заміни.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG