Доступність посилання

ТОП новини
14 Листопад 2018, Київ 03:20

Кримськотатарський ресурсний центр оприлюднив огляд правопорушень в Криму за квітень


Кримськотатарський ресурсний центр оприлюднив черговий огляд хроніки подій і правопорушень в анексованому Росією Криму за квітень 2016 року.

У центрі, зокрема, повідомили про такі головні правопорушення за минулий місяць як масові затримання кримських татар в селі Піонерське Сімферопольського району, які відбулися 1 квітня.

«У всіх взяли відбитки пальців, зразки слини, фотографували і допитували», –наголошується в огляді.

Також серед зібраних центром правопорушень – обшуки в пекарні в Сімферополі, спроба російських силовиків проникнути в будинок голови ревізійної комісії Курултаю кримських татар Алі Озненбаша в Сімферополі, самовільне продовження арешту суддею фігурантам «справи 26 лютого» і нові звинувачення одному з них – Ахтему Чийгоз, також продовження терміну утримання під вартою кримчанам, яким приписують зв’язки з «Хізб ут-Тахрір», рейди на ринках з затриманнями, судова заборона діяльності Меджлісу на півострові, обшук в будинках кримських журналістів і звинувачення в сепаратизмі на адресу одного з них – Миколи Семена і інші порушення.

Всього в огляді сказано про понад 60 порушень.

У лютому Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій засудив «безпрецедентний рівень» порушення прав кримчан, зокрема, кримських татар, в анексованомуРосією Криму. Російська влада Криму заперечують повідомлення про факти порушення прав людини на півострові.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG