Доступність посилання

ТОП новини

Євродепутати з Польщі погрожують Росії новими санкціями через українських заручників


Яцек Саріуш-Вольський, євродепутат, фото з офіційного сайту політика

Депутати Європейського парламенту Яцек Саріуш-Вольський та Казімеж Міхал Уяздовський написали листи до керівників російських пенітенціарних установ, де в неволі утримуються громадяни україни Микола Карпюк, Станіслав Клих, Геннадій Афанасьєв, Олександр Костенко та Юрій Солошенко. Про це 5 травня повідомила фундація «Відкритий діалог».

Депутати попередили, якщо права українців будуть порушуватися і надалі, то кількість росіян у санкційному списку ЄС може зрости.

Особливо євродепутати занепокоєні погіршенням стану здоров’я Юрія Солошенка, якому у колонії діагностували рак. Крім того він має інші недуги, серед яких захворювання серця.

«Європейський союз продовжуватиме пильно стежити за справою Юрія Солошенка та інших українців, що були незаконно ув’язнені в Росії в контексті триваючого російсько-українського конфлікту. Будь-яке порушення міжнародного законодавства буде слугувати причиною для введення персональних санкцій проти осіб, причетних до цих ганебних випадків переслідування», – говориться в листі Яцека Саріуш-Вольського.

6 травня 2016 року Юрію Солошенку виповнюється 74 роки, він є найстаршим українським політв’язнем у Росії.

Як повідомляє фундація «Відкритий діалог», Микола Карпюк і Станіслав Клих продовжують страждати від наслідків тортур, які застосовувалися до них під час вибивання потрібних показань на стадії проведення слідства. Зокрема, у Станіслава Клиха стали проявлятися ознаки психічного захворювання. Попри це, судово-медична експертиза визнала його осудним.

Олександр Костенко має проблеми з рукою, що була зламана ще під час затримання. Під час тримання в СІЗО руку прооперували, але післяопераційних процедур він не проходив, тому вона почала всихати.

У Геннадія Афанасьєва під час медогляду було діагностовано стрептодермію. В деяких випадках ця хвороба може викликати побічний ефект – сепсис.

Євродепутати з Польщі попросили керівників російських в’язниць інформувати їх про стан здоров’я українців. Депутати також закликали забезпечити належне відвідування ув’язнених родичами та українськими дипломатами, як того вимагає російське законодавство.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG