Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 00:29

Північна Корея: з’їзд владної партії підтвердив лідерство Кім Чен Ина


Кім Чен Ин виступає на з’їзді ТПК у Пхеньяні, фото 8 травня 2016 року

У Північній Кореї з’їзд владної партії на завершення роботи обрав керівника країни Кім Чен Ина на новостворену посаду голови Трудової партії Кореї. Досі Кім-молодший очолював її з титулом першого секретаря.

Оголошення нової посади стало єдиним моментом чотириденного з’їзду, на який до зали впустили близько 30 іноземних журналістів із понад сотні, що були офіційно акредитовані на заході, але не допущені на сам з’їзд.

Раніше в понеділок із Північної Кореї депортували журналіста і ще двох працівників британської телерадіокомпанії «Бі-бі-сі», які не працювали над висвітленням з’їзду. Їх звинуватили, за повідомленнями, в неуточнених «перекрученнях фактів і реалій» країни в їхніх репортажах.

Нинішній з’їзд ТПК, сьомий за ліком, був скликаний уперше за останні 36 років. Він також підтвердив ядерний курс Північної Кореї. Як заявив на ньому в неділю Кім Чен Ин, Пхеньян обіцяє, що може застосувати ядерну зброю тільки в разі захисту свого суверенітету від іншої країни з ядерною зброєю.

Кім Чен Ин, який фактично очолив країну наприкінці 2011 року після смерті його батька Кім Чен Іра, має цілу низку керівних посад, серед яких – головування в Державному комітеті оборони, який керує Корейською народною армією – збройними силами країни, й посада головнокомандувача КНА, а також головування у владній Трудовій партії Кореї. Його також називають найвищим керівником Корейської Народно-Демократичної Республіки, хоча це не є формальною посадою.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG