Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр пообіцяв сувору відповідальність за зловживання на митниці


Володимир Гройсман, архівне фото

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з головою Державної фіскальної служби України Романом Насіровим та головою Закарпатської облдержадміністрації Геннадієм Москалем наголосив, що відповідальність за порушення на митниці буде суворою, повідомила прес-служба уряду.

«Застерігаю всіх керівників областей, голів адміністрацій: якщо хтось думає, що він може одного «схемника» замінити на іншого, то він глибоко помиляється. Так не буде. Має бути тільки публічність, відкритість і ефективність», – наводить прес-служба слова прем’єра.

Зокрема, коментуючи ситуацію на Закарпатті, де, за словами голови уряду, «йде серйозний потік контрабандних товарів», він зауважив, що розраховує на те, що місцева влада та керівництво обласної державної адміністрації візьме на себе повноту відповідальності за порядок на митниці та викорінення так званих сірих і чорних контрабандних схем, і чекає на результат буквально за місяць.

«Контрабанда має зникнути з порядку денного нашої країни як явище. Розуміючи, що тут є багато викликів, ми маємо бути безкомпромісними і достатньо ефективними», – наголосив Гройсман.

За його словами, на митницях буде здійснене технічне переоснащення, зокрема, на пунктах пропуску встановлять обладнання для сканування товарів. Також буде удосконалено програмне забезпечення та посилено роботу системи управління ризиками. Крім того, найближчим часом для боротьби з контрабандними схемами буде створено близько 20 мобільних груп із участю співробітників Національного антикорупційного бюро, прикордонних військ, поліції та Державної фіскальної служби.

Голова уряду також заявив, що необхідно провести аналіз усіх кадрових рішень на митницях, що були ухвалені до 1 травня, зокрема в останніх числах квітня. «Я думаю, що є призначення, які не личать сьогодні державній митній службі, Державній фіскальній службі», – сказав він.

Минулого тижня Геннадій Москаль попросив Володимира Гройсмана звернутися до президента України Петра Порошенка з проханням звільнити його з посади голови Закарпатської ОДА, заявивши, що не бачить сенсу свого перебування на цій посаді, бо «подолати контрабанду в окремому регіону за умов, коли центральні структури не тільки не допомагають, а навпаки – намагаються відновити тіньові схеми, – неможливо». Він також звинуватив голову ДФС Романа Насірова у спробах відновити контрабандний потік через кордон.

Гройсман у відповідь заявив, що не планує готувати такого подання, й запропонував разом закласти «нову традицію щодо призначення керівних кадрів у митній службі на основі публічних конкурсів із участю громадських організацій» і цю традицію почати впроваджувати саме із Закарпатської митниці. А в Генеральній прокуратурі України пообіцяли перевірити заяви Москаля щодо конкретних прикладів нелегальних товарів, які везуть через кордон. Порошенко ж після зустрічі з Москалем заявив, що той залишиться на посаді, щоб далі боротися з незаконним переміщенням товарів через кордон на Закарпатті.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG