Доступність посилання

ТОП новини
21 Січень 2019, Київ 05:42

Клімкін: безпека на Донбасі не є предметом компромісів


Міністр закордонних справ України Павло Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін перед початком переговорів у Берліні заявляє, що пріоритетом для нього є безпека і свобода волевиявлення на Донбасі. Про це очільник зовнішньополітичного відомства написав у Twitter 11 травня.

«Готовий до конструктивної розмови, але безпека і справжня свобода волевиявлення на Донбасі – не предмет для компромісів. На Донбасі нам потрібні справжні вибори, а не черговий фарс. Це можливо, якщо буде безпека для громадян, для учасників виборів, для регіону», – заявив міністр.

Він також у день народження Надії Савченко згадав про колишню українську військову та інших українських в’язнів у Росії.

Зустріч міністрів закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії розпочнеться опівдні 11 травня в Берліні. Міністри обговорять ситуацію на Донбасі та можливість проведення виборів на тимчасово окупованих територіях.

Виступаючи 10 травня, міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр знову закликав до швидкого поступу до в реалізації мінських домовленостей.

«Мінський процес не може тривати нескінченно, його не можна продовжувати навіки. І тому завтра ми потребуємо не тільки чіткого зобов’язання сторін конфлікту на зустрічі в Берліні – ми потребуємо в першу чергу також поступу у виконанні зобов’язань», – заявив Штайнмаєр.

Відповідно до кількох пакетів домовленостей, досягнених на переговорах у білоруському Мінську у 2014–2015 роках і відомих разом як мінські домовленості, на нині окупованих територіях частини Донбасу місцеві вибори мають відбутися тільки за українським законодавством, із дотриманням стандартів ОБСЄ і під спостереженням ОБСЄ.

Сепаратисти і Росія, яка підтримує їх, вимагають, щоб Україна ухвалила для цих виборів окремий закон, що був би також узгоджений із ватажками збройних сепаратистських угруповань, які Київ визнав терористичними.

Західні союзники України теж вимагають від Києва якнайшвидшого проведення цих виборів.

Київ наголошує, що ці вибори будуть можливі тільки після того, як Москва й підтримувані нею сепаратисти в частині Донбасу виконають свої зобов’язання за мінськими домовленостями, серед яких припинення вогню, виведення з території України іноземних військ, найманців і озброєнь, звільнення всіх заручників і незаконно утримуваних осіб чи встановлення контролю ОБСЄ над українсько-російським кордоном.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG