Доступність посилання

ТОП новини
25 Квітень 2019, Київ 05:04

Верховна Рада ухвалить звернення до світової спільноти щодо геноциду кримських татар


Верховна Рада України планує 11 травня ухвалити звернення до світової спільноти про вшанування жертв геноциду кримських татар в 1944 році. Це питання є в порядку денному засідання парламенту.

Зокрема, як передбачає проект, звернення українського парламенту буде адресоване до ООН, Європарламенту, Парламентської асамблеї Ради Європи, Парламентської асамблеї ОБСЄ, світових лідерів і всіх членів міжнародної спільноти.

У своєму зверненні парламентарі також мають намір закликати до засудження порушень Російською Федерацією прав і свобод кримськотатарського народу.

12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію кримських татар у 1944 році геноцидом.

18 травня – День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу з Криму. У цей день у 1944 році до Середньої Азії з півострова був відправлений перший ешелон кримських татар. Всього було депортовано понад 180 тисяч людей.

Щороку в Криму з нагоди річниці Дня депортації проходили масові заходи, в тому числі жалобний мітинг в центрі кримської столиці. Але після анексії півострова Росією в березні 2014 року проведення таких акцій у центрі Сімферополя заборонили.

У Києві та по всій Україні заплановані численні заходи – масові мітинги, тематичні уроки в школах, присвячені річниці депортації кримськотатарського народу.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG