Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 23:47

Президент Грузії висловив упевненість, що країна стане членом НАТО


Ґіорґі Марґвелашвілі (праворуч) із учасниками навчань, військова база Вазіані, 11 травня 2016 року

Президент Грузії Ґіорґі Марґвелашвілі висловив упевненість, що з часом «Грузія, безперечно, стане членом НАТО».

Виступаючи на відкритті спільних зі Сполученими Штатами Америки і Великою Британією військових навчань Noble Partner 2016, він заявив, що ці навчання є «продовженням нашої правильної політики щодо зближення з НАТО».

У навчаннях беруть участь близько 500 грузинських, 650 американських і 150 британських військових. Офіційна мета навчань – підготовка грузинського контингенту до участі у складі Сил швидкого реагування НАТО.

Американські танки і бойові машини піхоти для цих навчань прибули до чорноморського порту Поті ще 5 травня. Це стало першим таким масштабним направленням американської бойової техніки до Грузії.

Навчання завершаться 26 травня, на День незалежності Грузії, спільним військовим парадом.

Росія, яка 2008 року влаштувала війну проти Грузії й окупувала два її сепаратистські регіони, Абхазію й Південну Осетію, заявила раніше, що ці навчання є «провокаційним кроком» НАТО з метою «дестабілізувати» Кавказький регіон. За словами Міністерства закордонних справ у Москві, ці навчання є для НАТО «освоєнням території Грузії» і «заохоченням реваншистських планів Тбілісі». Грузія відкинула ці заяви Росії, наголосивши, що самостійно вирішує, які навчання проводити.

У Грузії ще до війни Росії проти Грузії, на початку 2008 року, провели референдум, на якому 77 відсотків його учасників висловилися за вступ країни до Північноатлантичного союзу. І після зміни влади 2012 року Грузія незмінно йде курсом євроатлантичної інтеграції, прагнучи вступити до ЄС і до НАТО.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG