Доступність посилання

ТОП новини
21 Квітень 2019, Київ 05:33

Прокуратура розпочала провадження через оприлюднення в інтернеті персональних даних журналістів


(©Shutterstock)

Прокуратура міста Києва відкрила кримінальне провадження через оприлюднення в інтернеті персональних даних журналістів, повідомляє прес-служба відомства.

«На одному з інтернет-ресурсів невідомі особи оприлюднили персональні дані журналістів, які нібито отримували акредитацію у так званих «ЛНР» та «ДНР». Зазначені дії призвели до негативних наслідків, зокрема надходження погроз журналістам у зв’язку з виконанням ними професійної діяльності», – зазначається в повідомленні.

За цим фактом сьогодні прокуратура Києва внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 171 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів).

У відомстві додають, що проведення досудового розслідування доручено головному управлінню Національної поліції у Києві, процесуальне керівництво здійснює прокуратура Києва.

Днями на сайті «Миротворець», де збирають дані про донбаських сепаратистів та іноземних громадян, які їх підтримували, оприлюднили отриманий завдяки зламуванню комп’ютерних баз даних сепаратистів список із понад 4 тисяч журналістів, які свого часу отримували так звану «акредитацію» в сепаратистському збройному угрупованні «ДНР». Його в Україні, як і інше таке угруповання «ЛНР», визнають за терористичне.

«Ми не знаємо, які наслідки будуть після публікації цього списку, але знаємо напевно: публікувати його необхідно, виходячи з того, що ці журналісти співпрацюють з бойовиками терористичної організації. Це суспільно значуща інформація, і ми, громадяни України, повинні її знати», – мовиться в повідомленні на сайті.

І повідомлення про цю публікацію, і критика цієї публікації з боку журналістів викликали обговорення в соцмережах.

Сьогодні низка журналістів, представників медіа-організацій заявили про своє обурення діями співробітників сайту «Миротворець», які напередодні оприлюднили персональні дані журналістів. У їхній заяві наголошувалося, що подібне ставлення до журналістів є прямим порушенням Конституції, закону «Про захист персональних даних», порушенням Європейської конвенції прав людини, а також «є ганебним і абсолютно неприйнятним в цивілізованій і нетоталітарній державі, якою є Україна».

Журналісти вимагають від сайту «Миротворець» негайно видалити з вільного доступу інформацію про персональні дані медійників, а також звертаються до українських політиків, народних депутатів з вимогою припинити маніпуляції цією інформацією.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG