Доступність посилання

ТОП новини

Кабмін тимчасово зупинив санітарні вирубки в лісах – Семерак


(©Shutterstock)

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак заявляє, що Кабінет міністрів України тимчасово зупинив санітарно-оздоровчі вирубки в лісах.

«Уряд підтримав пропозицію Мінприроди з тимчасового припинення санітарно-оздоровчих заходів (рубань) у лісах до перегляду Мінприроди, Мінагрополітики, Держлісагентством нормативно-правових актів, які регулюють порядок і правила їх здійснення. Це реакція уряду на мій звіт щодо інспекції Національних парків Карпатського регіону», – написав міністр на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Напередодні закарпатська поліція повідомила, що станом на квітень відкриті 99 кримінальних проваджень щодо незаконної вирубки лісу. У закарпатській поліції нагадують, що за незаконну вирубку лісу закон передбачає покарання від штрафу й до позбавлення волі на строк до 3 років із конфіскацією незаконно добутого.

У квітні у місті Чопі намагалися вивезти з України 24 вагони лісу високої якості, тоді необроблена деревина, експорт якої заборонений законом, була пред’явлена до оформлення як дрова і не пройшла фактичного огляду для встановлення типу деревини.

Минулого року президент України Петро Порошенко підписав закон про мораторій на експорт необробленої деревини.

Україна за часткою лісистості на території посідає одне з останніх місць у Європі: лісом вкриті лише 14% її площі, тоді як у середньому в ЄС удвічі більше, повідомляють фахівці Національного екологічного центру України. Попри це, Україна є одним із лідерів за обсягами експорту деревини в Європі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG