Доступність посилання

ТОП новини
24 Січень 2019, Київ 06:30

Депутат: ухвалений сьогодні закон щодо генпрокурора опублікували в «Голосі України»


(©Shutterstock)

Депутат фракції «Блок Петра Порошенка» Володимир Ар`єв заявляє, що в офіційному виданні «Голос України» опублікували ухвалений сьогодні закон, який дозволяє обіймати посаду генпрокурора особі без юридичної освіти. Фото видання депутат оприлюднив на своїй сторінці в Facebook.

Крім того, законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури України опублікували на сайті видання «Голос України».

Раніше сьогодні Верховна Рада України схвалила законопроект №4645, який був визначений президентом як невідкладний. Документ передбачає, що на посаду генпрокурора може бути призначений громадянин України, який має вищу освіту та стаж роботи у сфері права або досвід роботи у законодавчому та/або правоохоронному органі понад п’ять років. У документі зазначається, що закон набирає чинності з дня його опублікування в офіційних виданнях.

Сьогодні ж голова Верховної Ради Андрій Парубій та Порошенко підписали цей закон.

Порошенко вже вніс до Верховної Ради подання про призначення голови фракції «Блок Петра Порошенка» Юрія Луценка на посаду генерального прокурора України.

Чинне законодавство передбачає, що на посаду генпрокурора України може бути призначений громадянин України, який має вищу юридичну освіту, має стаж роботи в сфері права понад 10 років.

Раніше деякі ЗМІ повідомляли, що на посаду генпрокурора обговорюється кандидатура колишнього голови МВС України, а нині голови фракції «Блок Петра Порошенка» Юрія Луценка, який не має досвіду роботи в органах прокуратури та юридичної освіти. У БПП підтверджували, що не проти кандидатури Луценка на цю посаду.

Єврокомісар із питань розширення і європейської політики сусідства Йоганнес Ган, який перебував у квітні в Києві, наголошував, що генеральний прокурор повинен мати юридичну освіту.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG