Доступність посилання

ТОП новини

Україна привітала резолюцію Європарламенту про права кримських татар в окупованому Криму


В Україні вітають ухвалення Європейським парламентом резолюції щодо ситуації з дотриманням прав кримських татар на території тимчасово окупованої Росією Автономної Республіки Крим, заявило Міністерство закордонних справ у Києві.

Важливо, що Європарламент рішуче засудив рішення російської окупаційної влади заборонити Меджліс кримськотатарського народу та вимагає його негайного скасування, мовиться, зокрема, в заяві.

В Україні також вдячні за підтримку Європарламентом ідеї застосувати санкції до осіб, причетних до заборони діяльності Меджлісу, а також за заклик до інституцій ЄС надати фінансову підтримку діяльності Меджлісу, заявили в МЗС.

«Ми високо цінуємо незмінну чітку і послідовну підтримку суверенітету, незалежності і територіальної цілісності України в умовах триваючої російської агресії, а також за особливу увагу до долі кримських татар та громадських активістів в окупованій АР Крим», – наголошують у Києві.

Раніше в четвер Європарламент закликав розширити європейські санкції проти тих, хто заборонив Меджліс кримськотатарського народу, і провести міжнародні розслідування порушень окупаційною владою прав людини на окупованому Росією півострові.

У резолюції Європарламенту також міститься заклик до Євросоюзу посилити тиск на окупаційну владу у Криму з вимогою припинення утисків кримських татар та допуску на півострів міжнародних спостерігачів.

Українські та міжнародні правозахисні організації неодноразово заявляли про погіршення ситуації з дотриманням прав людини у Криму після його окупації Росією. Особливий тиск і репресії з боку російської влади відзначають щодо кримських татар і українців за національністю, як і загалом проти проукраїнського населення. Підконтрольна Росії влада Криму стверджує, що заяви правозахисників щодо порушення прав людини «перебільшені».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG