Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 12:56

У ЄС заявили, що МВС виконало вимоги щодо безвізового режиму – міністерство


Дімітріс Аврамопулос (л) під час візиту до Києва, 12 травня 2016 року

Міністерство внутрішніх справ України повідомило, що чільний представник Європейського союзу підтвердив виконання з боку цього міністерства всіх умов для отримання Україною безвізового режиму до ЄС.

Як мовиться в повідомленні, єврокомісар із питань міграції, внутрішніх справ та громадянства Дімітріс Аврамопулос, який перебуває з візитом у Києві, під час зустрічі з міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим також висловив сподівання, що «ми недалеко від того дня, коли українці зможуть вільно подорожувати Європою».

У повідомленні не згадано, чи є ще невиконані умови для безвізового режиму з боку інших українських органів.

Не сказано про це і в інформації про зустріч із єврокомісаром президента України Петра Порошенка.

«Комісар поінформував президента України про стан розгляду в інституціях Євросоюзу законодавчої пропозиції Єврокомісії про скасування віз. Співрозмовники домовились координувати спільні дії України та Єврокомісії для того, щоб забезпечити швидке схвалення позитивного рішення. «Маємо об’єднати зусилля, щоб прискорити запровадження безвізового режиму для громадян України», – зазначив президент», – мовиться в повідомленні прес-служби голови держави.

Європейська комісія вже подала пропозицію про запровадження безвізового режиму для громадян України для короткотермінових подорожей у країни «шенгену» без права працевлаштування за наявності біометричного паспорта.

Наступного тижня, 18 травня, це питання обговорять і, як сподіваються, затвердять на засіданні комітету постійних представників країн Євросоюзу, а 20 травня – і на засіданні Ради міністрів внутрішніх справ і юстиції країн ЄС. Але, як повідомив кореспондент Радіо Свобода у Брюсселі, для остаточного затвердження з боку виконавчої влади Євросоюзу може знадобитися ще одне засідання Ради ЄС у форматі міністрів внутрішніх справ і юстиції 30 червня. Крім того, рішення ще має затвердити Європейський парламент.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG