Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 09:51

Частина банків далі побоюється бізнесу з Іраном – заяви


Вхід до офісу британського банку Standard Chartered

Частина провідних європейських банків далі побоюється мати бізнес з Іраном – попри скасування міжнародних санкцій після укладення в липні минулого року ядерної угоди з Тегераном.

Після зустрічі з держсекретарем США Джоном Керрі 12 травня британський банк Standard Chartered заявив, що не змінив своєї позиції. «Ми не укладатимемо будь-яких нових угод з Іраном», – ідеться в заяві фінансової установи, яка разом із французьким банком BNP Paribas була раніше оштрафована на мільярди доларів за порушення санкцій США проти Ірану.

Французький банк Societe Generale вказав, що відновити комерційну діяльність з Іраном йому не дозволяють «інші фактори невизначеності». «Відмінності між системами Європи та США створюють значні операційні ризики для фінансових установ», – заявляють французькі банкіри.

Про продовження обмежень «бізнесу, пов’язаного з Іраном», також заявив і німецький Deutsche Bank.

Державний секретар США Джон Керрі 12 травня провів у Лондоні зустріч із провідними банкірами Європи, на якій заявив, що Вашингтон не перешкоджатиме банкам, які хочуть вести бізнес з Іраном.

Попри запевнення Керрі, деякі західні компанії, як і раніше, заявляють про перестороги у веденні бізнесу з Іраном через можливі зв’язки іранських компаній з особами, які досі перебувають в «чорному списку» санкцій США.

Впливовий в Ірані Корпус вартових Ісламської революції є у списку санкцій США і, як припускають експерти, має значні ділові інтереси та зв’язки в Ірані. Це може стати стримувальним фактором для іноземців, які не в змозі перевірити контактів підприємств із «вартовими», що відомі на Заході також як «Революційна гвардія».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG