Доступність посилання

ТОП новини
22 Лютий 2018, Київ 11:32

У Росії підтвердили вихід із ладу супутника, запущеного з нового космодрому


Старт ракети-носія з космодрому «Восточний», 28 квітня 2016 року

У Росії підтвердили, що запущений наприкінці квітня, вперше з нового космодрому «Восточний», супутник так і не запрацював.

Як повідомив генеральний директор російського Ракетно-космічного центру «Прогрес» Олександр Кириллін, супутник «СамСат-218» отримує команди, але не реагує на них.

Також у п’ятницю повідомили про звільнення з посади генерального директора Науково-виробничого об’єднання автоматики з міста Єкатеринбурга Леоніда Шалімова, який раніше подав у відставку через проблеми, що виникли з кабелями виробництва цього підприємства ще під час запуску супутника.

Пуск ракети-носія з супутником «СамСат-218» і ще двома став першим із нового російського космодрому «Восточний», що будується на Далекому Сході Росії. Він мав відбутися 27 квітня, і для спостереження за подією на космодром прибув президент Росії Володимир Путін, але за лічені секунди перед стартом автоматика виявила проблеми і скасувала пуск. Супутники врешті запустили наступного дня, 28 квітня, а Шалімова усунули від виконання обов’язків на час з’ясування причин, після чого він оголосив про відставку. Тим часом уже 4 травня були зафіксовані труднощі у встановленні зв’язку з супутником «СамСат-218».

Космодром «Восточний» в Амурській області на Далекому Сході Росії має зменшити залежність країни від використання орендованого в Казахстану космодрому «Байконур». Але його будівництво супроводжується корупційними скандалами й весь час затягується. Зокрема, перший пуск із нього мали здійснити ще наприкінці 2015 року, але космодром на той час був не готовий до цього.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG