Доступність посилання

ТОП новини
15 Листопад 2018, Київ 20:39

У Росії підтвердили вихід із ладу супутника, запущеного з нового космодрому


Старт ракети-носія з космодрому «Восточний», 28 квітня 2016 року

У Росії підтвердили, що запущений наприкінці квітня, вперше з нового космодрому «Восточний», супутник так і не запрацював.

Як повідомив генеральний директор російського Ракетно-космічного центру «Прогрес» Олександр Кириллін, супутник «СамСат-218» отримує команди, але не реагує на них.

Також у п’ятницю повідомили про звільнення з посади генерального директора Науково-виробничого об’єднання автоматики з міста Єкатеринбурга Леоніда Шалімова, який раніше подав у відставку через проблеми, що виникли з кабелями виробництва цього підприємства ще під час запуску супутника.

Пуск ракети-носія з супутником «СамСат-218» і ще двома став першим із нового російського космодрому «Восточний», що будується на Далекому Сході Росії. Він мав відбутися 27 квітня, і для спостереження за подією на космодром прибув президент Росії Володимир Путін, але за лічені секунди перед стартом автоматика виявила проблеми і скасувала пуск. Супутники врешті запустили наступного дня, 28 квітня, а Шалімова усунули від виконання обов’язків на час з’ясування причин, після чого він оголосив про відставку. Тим часом уже 4 травня були зафіксовані труднощі у встановленні зв’язку з супутником «СамСат-218».

Космодром «Восточний» в Амурській області на Далекому Сході Росії має зменшити залежність країни від використання орендованого в Казахстану космодрому «Байконур». Але його будівництво супроводжується корупційними скандалами й весь час затягується. Зокрема, перший пуск із нього мали здійснити ще наприкінці 2015 року, але космодром на той час був не готовий до цього.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG