Доступність посилання

ТОП новини
18 Січень 2019, Київ 09:09

Військові України й Туреччини вирішили створити план спільних дій у Чорному морі – міністр


Під час зустрічі міністрів

Україна і Туреччина домовилися розробити спільний план дій щодо спільних дій у басейні Чорного моря, повідомив міністр оборони України Степан Полторак після зустрічі в Києві з міністром національної оборони Туреччини Ісметом Йилмазом.

Також домовлено спільно спланувати поглиблення співробітництва у сфері військово-технічної співпраці, логістичного забезпечення, підготовки особового складу, військово-промислового комплексу, написав він у фейсбуці.

Ці документи про розширення співробітництва між оборонними відомствами двох країн мають підписати під час наступної зустрічі двох міністрів, додав Полторак.

«Мій колега зазначив, що для Туреччини Україна є дружньою та братньою державою. Туреччина підтримує наше прагнення здійснювати реформи та хоче бачити Україну мирною та процвітаючою. Також пан Ісмет Йилмаз подякував українській армії за неабияку стійкість, виявлену під час захисту своєї територіальної цілісності та незалежності», – зауважив Степан Полторак.

Відносини між Україною і Туреччиною активізувалися впродовж останніх місяців. Після зростання суперечностей у відносинах із Росією Туреччина чітко підтримує спільну позицію міжнародної спільноти щодо територіальної єдності України та незаконності окупації Росією українського Криму й її втручання на сході України, хоча й не запроваджувала проти Росії санкцій через це. Туреччина другий рік поспіль приймає на відпочинок родини українських військових, потерпілих у боях на сході; лише у квітні цього року вона прийняла за цією програмою 186 родин із України. Туреччина також має тісні контакти з кримськими татарами, значна частина яких упродовж багатьох століть живе і на території Туреччини, і виступає на захист їхніх прав під окупацією.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG