Доступність посилання

ТОП новини

Заступник міністра з питань окупованих територій «по секрету» пообіцяв повернути сайт «Миротворець»


Георгій Тука, архівне фото

Заступник міністра України з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука пообіцяв повернути сайт «Миротворець», що був закритий після скандалу з публікацією списків журналістів, що отримували «акредитацію» від угруповання «ДНР».

«Додам лише (по секрету!): ми повернемо «Миротворець», попри будь-який тиск», – написав Тука у фейсбуці.

Перед цим він риторично запитав: «Чи варто тут щось коментувати???», – навівши публікацію в соцмережі заяви одного з чільних донецьких сепаратистів Павла Губарєва, який назвав закриття сайту «Миротворець» «маленькою перемогою» сепаратистів і наголосив, що їхній інтернет-проект збирання даних про українських військових і цивільних громадян, що беруть участь у воєнній операції на Донбасі або допомагають їй, буде діяти й далі.

13 травня «Миротворець» заявив про закриття свого сайту через тиск, якого він зазнав після того, як наприкінці минулого тижня на цьому сайті, де збирають дані про донбаських сепаратистів та іноземних громадян, що їх підтримували, оприлюднили отриманий завдяки зламуванню комп’ютерних баз даних сепаратистів список із понад 4 тисяч журналістів, що свого часу отримували так звану «акредитацію» в сепаратистському збройному угрупованні «ДНР».

Ця публікація викликала широке обговорення в інтернеті й соцмережах. Одні учасники дискусії кажуть, що «акредитація» в сепаратистів є вимушеним кроком, щоб отримати від них можливість подавати повідомлення з окупованих територій, інші, серед них і відомі журналісти, вважають, що принаймні українські журналісти не мають морального права «акредитуватися» в сепаратистських угрупованнях, що за підтримки Росії ведуть війну проти України.

Базований у Нью-Йорку Комітет захисту журналістів 11 травня засудив публікацію в Україні, як мовиться в його заяві, особистих даних тисяч журналістів і працівників засобів інформації, що отримали «акредитацію» від угруповання «ДНР».

Занепокоєння публікацією даних висловила також низка українських і західних журналістів, ОБСЄ та ЄС. Прокуратура міста Києва почала кримінальне провадження за статтею про перешкоджання журналістській діяльності через цю публікацію.

Критики цих дій звертають увагу, що оприлюднені були не особисті чи персональні дані, як їх визначає українське законодавство, а контактні дані журналістів.

Тим часом на підтримку сайту «Миротворець» публічно висловилася й низка чільних українських урядовців, серед них міністр внутрішніх справ Арсен Аваков чи заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов. Також заступник міністра інформаційної політики Тетяна Попова, яка найрізкіше виступала проти публікації списку журналістів, пізніше заявила, що виступає проти закриття всього сайту, а прагнула тільки прибрати з нього той список.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG