Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 07:43

Влада Афганістану пообіцяла переглянути план маршруту енергомосту після протестів


Демонстранти в Кабулі вимагають повернути первісний план енергомосту TUTAP і не залишати без електрики провінцію Баміян, 16 травня 2016 року

Президент Афганістану Ашраф Гані пообіцяв створити комісію, що має до 26 травня переглянути маршрут планованої лінії електропередач із Туркменистану, після протестів національної меншини хазарейців.

За його словами, якщо цей маршрут усе-таки омине провінцію Баміян, де хазарейці становлять більшість населення, до неї збудують спеціальне відгалуження лінії.

Виступивши на телебаченні після завершення акції протесту у столиці Кабулі, президент подякував її учасникам за її організований перебіг і відсутність насильства.

За повідомленнями, в перебігу демонстрації сталися лише кілька дрібних сутичок. До столиці стягнули підсилені загони силовиків, головні вулиці центру міста були перекриті, щоб демонстранти не дісталися до урядових будівель, також не працювали багато крамниць, дипломатичних представництв та інших закладів через побоювання можливості насильства.

Хазарейці вимагають, щоб планована потужна лінія електропередач напругою 500 кіловольтів із Туркменистану до Кабула пролягла через провінцію Баміян, як планувалося спершу. Уряд Афганістану змінив первісний план і вирішив переспрямувати лінію іншим, коротшим маршрутом, заявивши, що це прискорить будівництво і заощадить кошти на мільйони доларів.

Ця лінія має забезпечити електроенергією десять із 34 провінцій Афганістану і є частиною ширшого регіонального енергопроекту TUTAP, що має поєднати енергомережі Туркменистану, Узбекистану і Таджикистану з Афганістаном і Пакистаном.

Афганістанові значною мірою бракує електроенергії – доступ до енергомереж має лише близько 30 чи 40 відсотків населення країни.

Хазарейці, понад 2 мільйони 800 тисяч яких живуть у центральній частині Афганістану, зокрема, у провінції Баміян, є, за оцінками, третьою за чисельністю національною групою країни.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG