Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 12:52

Климпуш-Цинцадзе анонсує проведення «дня Європи» у Верховній Раді 19 травня


Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе анонсує проведення «дня Європи» у Верховній Раді 19 травня.

За її словами, депутати розглянуть низку законопроектів, необхідних для виконання Угоди про асоціацію з Європейським союзом.

«Буде йтися про гарантування дотримання прав усіх громадян, які перетинають кордон України. Йтиметься про прозорі й ефективні механізми функціонування ринків енергетики і комунальних послуг. Не до кінця вирішене питання про законопроект, який стосується безпеки харчових продуктів», – зазначила вона.

Впровадження цих законопроектів Іванна Климпуш-Цинцадзе назвала «справжнім процесом європейської інтеграції».

«Окремо зупинюся на законопроекті «Про оцінку впливу на довкілля», бо до цього часу в парламенті не вдалося ухвалити жодного законопроекту, який би виконував наші зобов’язання в рамках екологічної частини угоди. І тому я з нетерпіння чекаю цього прориву», – сказала Климпуш-Цинцадзе.

Голова представництва Європейського союзу в Україні Ян Томбінський, у свою чергу, наголосив на важливості ухвалення проекту закону, який стосується державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. За його словами, це є однією з умов фінансової допомоги Україні від європейських партнерів.

«Законопроект з питань енергорегулятора та інших послуг сектору, щоб збудувати нормальний ефективний ринок – цей закон був напрацьований із залученням експертів ЄС, пройшов перше читання, і було б дуже добре, щоб не було суттєвих змін до цього закону. Він важливий для того, щоб можна було надати фінансову допомогу Україні від Європейського союзу», – зазначив Томбінський.

Також Томбінський висловив побажання, щоб «європейський день» у Верховній Раді проходив щотижня, а не був одноразовою акцією.

Київська міська державна адміністрація оприлюднила план святкування Днів Європи в Києві 21 і 22 травня. Їх святкуватимуть під гаслом «Пікнік у Європі» на Михайлівській площі Києва.

У Європейському союзі День Європи є знаменним днем, що символізує створення цього міжнародного об’єднання. Його відзначають 9 травня.

В Україні через те, що 9 травня досі залишається Днем перемоги радянського зразка, День Європи переносять на інші дати, поширюючи святкування на кілька днів і пристосовуючи його до вихідних. Зокрема, цього року в Києві, крім 21 і 22 травня, заходи Днів Європи відбулися й 20 квітня і 14 травня.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG