Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 20:21

Голова Донеччини висунув вимогу завершити декомунізацію до кінця місяця


Павло Жебрівський, архівне фото

Голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський поставив перед міськими головами і очільниками райдержадміністрацій остаточний двотижневий термін на виконання Закону про декомунізацію – до 31 травня, повідомила прес-служба ОВЦА.

Він також звернувся до місцевих рад із закликом завершити процес – обрати і затвердити на сесіях нові найменування. «Інакше за 2 тижні я видаю розпорядження, яким перейменую вулиці, що залишились. Не хочу ламати нікого через коліно, але це означатиме, що сільські й районні голови не допрацювали. У нас достатньо місцевих донецьких героїв, на честь яких можна назвати вулиці», – сказав Жебрівський.

Як мовиться в повідомленні, директор департаменту внутрішньої політики Донецької обладміністрації Олександр Меланченко доповів, що всі міста, селища і райони області наразі перейменовані. У містах Бахмуті, Торецьку й Добропіллі в повному обсязі перейменували вулиці. Не всі об′єкти топоніміки перейменували в Авдіївці, Маріуполі та Слов′янську. За словами керівника департаменту, станом на 26 квітня 2016 року на території, підконтрольній українській владі, вимоги закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» виконані на 90 відсотків.

У квітні 2015 року Верховна Рада України ухвалила закон про засудження комуністичного й нацистського режимів, що передбачає, серед іншого, перейменування назв, що є спадщиною комуністичного режиму.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG