Доступність посилання

ТОП новини
25 Червень 2019, Київ 11:04

Райнін декомунізував низку вулиць і станцій метро у Харкові


Голова Харківської обласної державної адміністрації Ігор Райнін перейменував понад 50 вулиць, проспектів, провулків, п’ять станцій Харківського метрополітену і чотири райони міста Харкова. Про це Радіо Свобода розповів сам Райнін, коментуючи підписане розпорядження про декомунізацію топонімів Харкова.

Таким чином була вирішена суперечлива ситуація з перейменуванням радянських назв вулиць, бо раніше під час міських громадських слухань з декомунізації на це не погоджувався мер Харкова Геннадій Кернес.

За словами Райніна, завдяки процесові декомунізації з’явиться станція метро і площа Захисників України, проспект Незалежності, вулиця В’ячеслава Чорновола та вулиця Волонтерська.

Вперше в топонімах Харкова буде вшанована пам’ять Героїв Небесної сотні та загиблих під час бойових дій на Донбасі.

«З’явилося три вулиці, присвячені Героям Небесної сотні: Юрія Паращука, Євгена Котляра, Влада Зубенка. З’являться вулиці, присвячені хлопцям-харків’янам, загиблим в зоні АТО: це Русланові Плоходьку, Миколі Топчію, Володимирові Усенку», – розповів Ігор Райнін.

Окрім того, в Харкові більше не буде Фрунзенського, Червонозаводського, Комінтернівського, Жовтневого районів, назви яких намагалися відстояти в харківській мерії, підшукавши для них нове тлумачення. Відтепер райони називатимуться Слобідський, Основ’янський, Новобаварський, Немишлянський.

Голова Харківської ОДА повідомив, що муніципалітет уже попередили про перейменовані назви, і тепер міська влада має забезпечити зміну табличок назв вулиць та станцій метрополітену.

У листопаді минулого року у Харкові відбулися міські громадські слухання щодо декомунізації топонімів, які супроводжувалися сутичками між проукраїнськими громадськими активістами та поборниками радянської спадщини в назвах вулиць.

20 листопада 2015 року сесія Харківської міської ради проголосувала за перейменування 173 об’єктів вулично-дорожньої мережі, однієї станції метро і чотирьох парків і скверів Харкова в рамках закону про декомунізацію. Питання про перейменування районів на сесію не виносилося.

3 лютого мер Харкова Геннадій Кернес своїм рішенням перейменував ще 48 вулиць і три з дев’яти районів міста. Дзержинський район перейменували в Шевченківський, Ленінський – в Холодногірський, Орджонікідзевський – в Індустріальний.

Фрунзенський та Жовтневий райони Кернес перейменовувати не став. Крім того, в топонімічній комісії при міськраді вирішили, що Комінтернівський (Комінтерн – Комуністичний інтернаціонал – ред.) та Червонозаводський райони, незважаючи на свої комуністичні назви, перейменуванню не підлягають.

Після цього над перейменуванням вулиць працювали громадські активісти, обласні депутати разом із чиновниками обласної адміністрації.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG