Доступність посилання

ТОП новини
20 Січень 2019, Київ 06:29

Македонія: Конституційний суд зупинив підготовку до позачергових виборів


Біля Конституційного суду Македонії влаштували «кольорову революцію», Скоп’є, 18 травня 2016 року

У Македонії Конституційний суд зупинив підготовку до призначених на початок наступного місяця позачергових виборів парламенту на час, доки він вирішить, чи відповідав Конституції саморозпуск попереднього скликання парламенту.

Суд має винести рішення протягом восьми днів.

Якщо він вирішить, що розпуск був неконституційним, будуть поновлені повноваження дотеперішнього складу парламенту, а позачергові вибори будуть скасовані.

Зі скаргою до Конституційного суду звернулася одна з партій дотеперішньої владної коаліції, Демократичний союз за інтеграцію, що представляє інтереси албанської меншини Македонії.

Ця партія і ще одна партія македонських албанців, Демократична партія албанців, а також головна опозиційна партія, Соціал-демократичний союз Македонії, бойкотують призначені на 5 червня вибори. Вони заявляють, що умов для проведення вільних і чесних виборів у країні не існує.

Виборчий список для них зареєструвала одна-єдина партія, дотепер владна консервативна націоналістична ВМРО-ДПМНЄ (Внутрішня македонська революційна організація – Демократична партія македонської національної єдності) дотеперішнього прем’єра Николи Ґруєвського.

Європейський союз, а також США вже закликали Македонію відкласти вибори за таких обставин.

Місяць тому депутати попереднього скликання парламенту проголосували за його саморозпуск, відповідно до досягнених за посередництва ЄС домовленостей про розв’язання політичної кризи у країні. Ця криза, що триває з минулої осені, пов’язана зі скандалом навколо незаконного прослуховування телефонів, у якому опозиція звинуватила тодішній уряд.

Криза спалахнула з новою силою в середині квітня після рішення президента Македонії Джорґе Іванова припинити розслідування щодо більш ніж 50 діячів, включно з чільними політиками, причетних до цього скандалу. Ті події спричинили кількаденні вуличні протести у столиці Скоп’є та інших містах Македонії. Демонстранти вимагали, щоб президент або скасував рішення, або пішов у відставку. Вони також виступили за перенесення виборів на пізніший термін.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG