Доступність посилання

ТОП новини

ВООЗ застерегла про небезпеку поширення вірусу зіка в Європі


Всесвітня організація охорони здоров’я попередила, що наступними місяцями очікує на поширення вірусу зіка також у Європі.

Як мовиться в документі ВООЗ, найбільший ризик поширення в Європі існує на острові Мадейра, території Португалії в Атлантичному океані, а також на східному узбережжі Чорного моря – узбережжі Росії і Грузії, в тому числі узбережжі Абхазії, непідконтрольної нині Тбілісі.

Причиною є існування на цих територіях виду комара, що може бути носієм вірусу.

Крім того, небезпека поширення вірусу існує у 18 країнах, де живе інший вид комара, здатний переносити вірус, – зокрема, в Хорватії, Туреччині, Греції, Болгарії, Румунії, Словенії, Грузії (на території країни, не тільки на узбережжі), Албанії, Боснії й Герцеговині чи Чорногорії.

Загалом вірус зіка нині зареєстрований на території понад 50 країн, поширившись після спалаху епідемії хвороби зіка 2015 року у Бразилії.

України у списках ВООЗ немає. Але в Міністерстві охорони здоров’я України вважають, що вірус зіка можуть переносити відразу 53 види комарів, що живуть в Україні.

Вірус зіка переносять певні види комарів. Уперше вірус був виявлений в Африці в мавп, нечасті зараження ним людини були зафіксовані в низці країн Африки й Азії. Після 2007 року він з’явився і в інших частинах світу, зокрема останнім часом швидко поширюється в Центральній і Латинській Америці. За прогнозами ВООЗ, у цьому регіоні упродовж наступного року на хворобу зіка може захворіти від 3 до 4 мільйонів людей.

Всесвітня організація охорони здоров’я 1 лютого оголосила спалах хвороби, викликаної вірусом зіка, надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я міжнародного масштабу.

Лихоманка зіка, спричинена цим вірусом, викликає у хворих незначне підвищення температури й погіршене самопочуття, легкий біль у голові, м’язах і суглобах, а також висипи на шкірі і проходить за кілька днів чи за тиждень. За даними ВООЗ, є «серйозна підозра», що ця хвороба може спричинити мікроцефалію і пошкодження мозку новонароджених дітей, якщо на неї перехворіє вагітна жінка. Також учені заявляють про можливий зв’язок хвороби зіка з деякими іншими серйозними неврологічними ускладненнями.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG