Доступність посилання

ТОП новини

Низка громадських організацій об’єднується для боротьби з корупцією на місцевому рівні


Близько 20 громадських організацій з різних регіонів України оголосили про створення всеукраїнського руху «Під контролем» для боротьби з корупцією на місцевому рівні. Про це повідомив під час прес-конференції голова центру «Ейдос» та один з ініціаторів ідеї Віктор Таран.

«Скрізь говорять про корупцію на центральному рівні, але, як свідчить досвід, на місцевому рівні фактів прояву корупції не менше. Згідно з нашою методологією, втрати тільки в системі ЖКХ для України становлять понад 50 мільярдів гривень. Уряд оголосив про продаж Одеського припортового заводу – планується отримати до бюджету близько 30 мільярдів гривень. Відчуєте різницю? Якщо встановити контроль за тими грошима, що є на місцях, тоді ці гроші і так повернуться в бюджет», – зазначив Таран.

Факти корупції активісти фіксуватимуть у системі «Барометр політичної корупції» і за підсумками розслідувань складуть рейтинг корупціонерів політичних партій, повідомили учасники руху.

Крім того, результати розслідувань активісти передаватимуть в НАБУ та Генпрокуратуру.

«Почалася децентралізація і корупція з’являється там, де вона раніше була подолана. По мірі передачі цих повноважень донизу – ситуація буде ускладнюватися. Тому треба посилювати громадський контроль, бо тільки він може забезпечити участь громади в управлінні місцевою громадою і питання корупційних ризиків буде зніматися само по собі», – зазначив експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.

Нині до руху приєдналися громадські організації Київської, Львівської, Одеської, Сумської, Запорізької, Херсонської, Кіровоградської та інших областей.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG