Доступність посилання

ТОП новини
20 Липень 2019, Київ 15:13

У День вишиванки в Івано-Франківську вишивали карту України


У центрі Івано-Франківська, на Вічевому майдані, різні громадські організації і політичні партії проводили сьогодні акції на відзначення Дня вишиванки. Містяни долучилися до цих заходів.

Студенти і викладачі художнього професійного училища № 3 проводили майстер-класи і вишивали невеликі рушники з характерними орнаментами різних областей, які потім приєднали до карти України.

За словами громадського активіста Романа Кобильника, «в такій різноманітності ми єдині, сильні, і вишивка – це символ нашої культури, нашого мистецтва, це код нації».

Пізніше карту України з рушниками планують передати активістам із районів Донеччини, які підконтрольні українській владі.

Секретар міської організації «Просвіта» Наталія Синиця, яка веде гурток вишивання, свого часу вишивала рушник «національної єдності», зазначає, що треба прищеплювати молоді любов до вишивки.

«Це добре, що сьогодні у місті так багато людей у вишиваних сорочках, але я б хотіла, щоб одягали «буденки» (сорочки на щодень) – хай не буде багато вишивки, але вона буде своєрідним оберегом», – зазначила майстриня.

Ще одну карту України діти малювали на бруківці. На Вічевому майдані проходив також благодійний концерт.

У вишиванки «одягли» також пам’ятник «Руській трійці». Таку акцію зініціювали департамент молодіжної політики міськвиконкому і «Молода Просвіта».

В Україні у третій четвер травня проводять День вишиванки. Це відносно нова традиція, започаткована 2007 року. Офіційного статусу цей день не має.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG