Доступність посилання

ТОП новини
17 Листопад 2018, Київ 01:00

Томбінський заявляє, що не знає про перенесення безвізового режиму для України


Ян Томбінський

Посол ЄС в Україні Ян Томбінський заявляє, що йому нічого не відомо про нібито перенесення запровадження європейською стороною безвізового режиму для громадян України з біометричними паспортами.

«Жодної інформації, на підставі якої я міг би сказати, що там є якась затримка, у мене немає. Але потрібно це все-таки уточнити», – сказав Томбінський.

За його словами, Євросоюз найближчим часом має намір провести внутрішні обговорення, «щоб змінити регламент ЄС і надати українцям, у яких є біометричні документи на руках, можливість безвізового режиму». «Адже ми розуміємо, що з української сторони все було виконано», – наголосив посол ЄС.

Посол України в ЄС Микола Точицький в інтерв’ю «Європейській правді» припустив, що Європейський союз через міграційну кризу може відкласти запровадження безвізового режиму для України.

20 квітня Єврокомісія повідомила, що запропонувала Європарламентові і Раді Європейського союзу скасувати візи для громадян України, перевівши Україну до списку держав, громадяни яких мають змогу подорожувати до країн Шенгенської зони без віз.

Ця пропозиція є наслідком позитивної оцінки, наданої Єврокомісією у грудні минулого року, в якій, зокрема, підтверджено, що Україна вдало виконала всі критерії за планом дій щодо візової лібералізації.

Після того, як ця пропозиція буде схвалена, громадяни України, що мають біометричні паспорти, не потребуватимуть віз для короткотермінових (не більш як на 90 днів протягом кожних 180 днів) поїздок без права на працевлаштування до країн Шенгенської зони.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG