Доступність посилання

ТОП новини

Вірус зіка вперше виявили в Африці – ВООЗ


Zika Virus Infographic Promo RUS

У Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) заявляють, що вірус зіка, який спричинив епідемію у Південній Америці, вперше був виявлений в Африці.

«Вірус зіка, який спричиняє захворювання нервової системи та мікроцефалію, вперше виявили в Африці», – повідомив керівник ВООЗ в країнах Африки Матшидісо Моеті 20 травня журналістам у Женеві.

18 травня в ВООЗ попередили, що наступними місяцями очікує на поширення вірусу зіка також у Європі.

Наразі вірус зіка зареєстрований на території понад 50 країн, поширившись після спалаху епідемії хвороби зіка 2015 року у Бразилії.

України у списках ВООЗ немає. Але в Міністерстві охорони здоров’я України вважають, що вірус зіка можуть переносити відразу 53 види комарів, що живуть в Україні.

Вірус зіка переносять певні види комарів.

Лихоманка зіка, спричинена цим вірусом, викликає у хворих незначне підвищення температури й погіршене самопочуття, легкий біль у голові, м’язах і суглобах, а також висипи на шкірі і проходить за кілька днів чи за тиждень. За даними ВООЗ, є «серйозна підозра», що ця хвороба може спричинити мікроцефалію і пошкодження мозку новонароджених дітей, якщо на неї перехворіє вагітна жінка. Також учені заявляють про можливий зв’язок хвороби зіка з деякими іншими серйозними неврологічними ускладненнями.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG