Доступність посилання

ТОП новини

Казахстан: силовики контролюють центральну площу Алмати після протестів 21 травня


Центральна площа в Атирау, 22 травня 2016 року

У Казахстані центральні площі в містах Алмати і Атирау перебувають під контролем поліції, напередодні, 21 травня, влада заборонила провести так званий всеказахський мітинг щодо земельного питання.

Як повідомляє казахська редакція Радіо Свобода (Радіо Азаттик), в Атирау центральна площа оточена залізною огорожею, поруч перебувають поліцейські. Поблизу стоять поліцейські машини і автобуси, але їх набагато менше ніж було вчора.

Кілька поліцейських легкових машин і автобусів були зафіксовані на площі Республіки в Алмати.

21 травня у різних містах Казахстану люди намагалися зібратися на мирні мітинги, щоб висловити свою незгоду з земельною реформою, яка передбачає приватизацію аграрних земель і можливість їхньої тривалої оренди іноземцями. В Алмати, Астані, Атирау, Актобе, Уральську центральні площі, як і в інших великих містах, виявилися оточеними силовиками. Також надходили повідомлення про затримання десятків громадян, в тому числі журналістів, серед яких були дев’ять репортерів Радіо Азаттик в Астані, Атирау, Алмати, Уральську і Шимкенті.

Представник ОБСЄ з питань свободи преси Дуня Міятович засудила масові затримання журналістів, які прийшли висвітлювати акції протесту. Водночас у МВС Казахстану затримання журналістів на мітингах назвали непорозумінням і заявили, що співробітників поліції, які допустили затримання журналістів, буде покарано.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликала владу Казахстану звільнити затриманих.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG