Доступність посилання

ТОП новини

Подання депутатів до КСУ загрожує скасуванням низки статей про електронне декларування – член НАЗК


Через подання 48 народних депутатів до Конституційного суду існує загроза скасування низки статей про електронне декларування, яке після ухвалення відповідного закону ще не почало працювати. Таке побоювання висловив член новоствореного Нацагентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Руслан Рябошапка, коментуючи ситуацію з електронним декларуванням програмі «Схеми», спільному проекті Радіо Свобода та «UA:Першого» телеканалу.

«Це такий чіткий дуже негативний знак. Не лише ми, а й громадськість, і медіа – повинні всі піднятися на захист цього нового інституту, якому так і не дають стати на ноги (НАЗК – ред.)», – зазначив він і додав, що вважає необґрунтованим подання депутатів з проханням визнати неконституційною низку статей щодо електронного декларування депутатів та урядовців, згідно з яким новостворене НАЗК має перевіряти декларації на достовірність через офіційні державні реєстри.

48 народних депутатів – здебільшого з «Опозиційного блоку» – звернулися до Конституційного суду з поданням. Народні обранці вважають, що електронне декларування буде порушувати конституційні принципи верховенства права, законності, індивідуальної відповідальності, заборони втручання в особисте життя та конфіденційної інформації. Зокрема, йдеться про те, що декларації посадовців будуть викладені у відкритому цілодобовому доступі на одному з державних сайтів. Також під критику парламентарів потрапили статті, що зобов’язують декларувати недобудови, а також статті про покарання до двох років позбавлення волі за надання недостовірної інформації.

У Конституційному суді не змогли повідомити про дату розгляду депутатського подання, яке стосується електронних декларацій. Рішення ще не ухвалено.

У березні депутати ухвалили закон щодо електронного декларування майна високопосадовцями. Цей закон, серед іншого, передбачає, що зобов’язання всіх високопосадовців подати електронні декларації настає вже в 2016 році, а не у 2017, як це було раніше.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG