Доступність посилання

ТОП новини
13 Листопад 2018, Київ 22:04

Австрія: у президентських виборах переміг лівий кандидат


Александр Фан дер Беллен, фото 20 травня 2016 року

У президентських виборах в Австрії переміг кандидат лівого спрямування Александр Фан дер Беллен, повідомило Міністерство внутрішніх справ країни, що відповідає в ній за вибори.

Після підрахунку всіх голосів, відданих на виборах, воно встановило, що Александр Фан дер Беллен здобув 50,3 відсотка голосів виборців.

Його суперник у другому колі виборів, що відбулося в неділю, ультраправий Норберт Гофер отримав 49,7 відсотка голосів – приблизно на 31 тисячу менше, ніж переможець, із загалом 4 мільйонів 600 тисяч відданих голосів.

Він уже визнав свою поразку, написавши про це у фейсбуці.

Результат виборів вирішило значне число голосів, віддане шляхом голосування поштою – їх підрахували лише нині. У неділю ввечері, коли були підраховані голоси з дільниць, невелику перевагу мав Норберт Гофер, але соціологи прогнозували, що перемогу з незначним відривом усе-таки здобуде Александр Фан дер Беллен.

72-річний Фан дер Беллен, професор економіки, балотувався як незалежний, але мав повну підтримку Партії зелених. Раніше він сам очолював цю партію. Він має радше лівоцентристські переконання і виступає за стабільний та єдиний Євросоюз і за гуманне ставлення до біженців.

45-річний Гофер представляв ультраправу популістську Партію свободи Австрії, що дотримується євроскептичних і антиіммігрантських поглядів. Напередодні виборів у Європі існували побоювання, що перемогти міг саме він: у першому турі Гофер випереджав Фан дер Беллена на 14 відсотків.

В Австрії посада президента переважно церемонійна. Новий президент Австрії має обійняти посаду 8 липня.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG