Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 07:40

МЗС вимагає від Росії звільнити Карпюка і Клиха, відповідно до міжнародного права


Микола Карпюк (п) і Станіслав Клих на одному із засідань суду в Грозному

Міністерство закордонних справ України закликає Росію припинити переслідування громадян України Микола Карпюка і Станіслава Клиха.

«Вимагаємо від російської сторони припинити політичні переслідування і звільнити українців, відповідно до Мінських угод і міжнародного права», – написала у Twitter речниця МЗС України Мар’яна Беца.

24 травня прокурори попросили Верховний суд російської республіки Чечні засудити українців до 22,5 року колонії суворого режиму (Карпюка) і 22 років ув’язнення (Клиха).

Вирок у справі громадян України російський суд має оголосити 26 травня.

19 травня у Верховному суді Чечні колегія присяжних визнала українців винними в участі в бойових діях проти російських урядових військ під час Чеченської війни взимку 1994–1995 років у складі підрозділу «Вікінг», загибелі й пораненні кількох десятків російських солдатів.

Серед потерпілих у справі – родичі 30 загиблих російських військових і півтора десятка тих, хто був тоді поранений. Ніхто з них не бачив Карпюка і Клиха в Грозному особисто, звинувачення ґрунтується на свідченнях лише одного свідка – засудженого на 24 роки Олександра Малофеєва, який стверджує, що сам воював у Чечні в обох війнах.

Захист Карпюка і Клиха наполягає на знятті звинувачень у зв’язку із закінченням терміну давності за всіма інкримінованими статтями і припинити переслідування українців.

Карпюк і Клих заперечують свою провину і заявляють, що були незаконно затримані, а свідчення і визнання були отримані російським слідством під тортурами.

У лютому в Росії правозахисний центр «Меморіал» повідомив, що визнав Миколу Карпюка і Станіслава Клиха політичними в’язнями.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG