Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 23:38

Пауер: Росія має відпустити всіх незаконно затриманих українців


Саманта Пауер

Постійний представник США в ООН Саманта Пауер вітає звільнення громадянки України Надії Савченко, яка повернулася з російського ув’язнення 25 травня, і закликає Москву відпустити всіх незаконно затриманих українців.

«У той час, як ми радіємо новині про повернення Надії Савченко до своїх рідних, ми пам’ятаємо, що інші українці, зокрема Олег Сенцов і Олександр Кольченко, все ще ув’язнені в Росії. Як і Савченко, багато з цих громадян України були затримані на суверенній українській території і потім незаконно доправлені до Росії для бутафорських судів», – йдеться в заяві Пауер від 25 травня, поширеній Державним департаментом США.

За її словами, США продовжуватимуть тиснути на Росію для повного виконання її зобов’язань за Мінськими угодами, що включає «повернення всіх незаконно затриманих людей, а також виведення сил Росії з української території і припинення окупації Криму».

Надія Савченко, яку в Росії ув’язнили на 22 роки, повернулася до Києва напередодні у рамках обміну. 25 травня українку помилував російський президент Володимир Путін на прохання родичів загиблих журналістів, у причетності до загибелі яких звинувачували Савченко. Водночас до Росії з України прибули двоє російських громадян Олександр Александров і Євген Єрофеєв, затримані минулого року в зоні конфлікту на сході України і засуджені за звинуваченням у веденні агресивних воєнних дій, вчиненні терористичного акту, що призвів до смерті людини. Президент України Петро Порошенко підписав указ про їх помилування 24 травня.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG