Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 12:37

Справа Карпюка і Клиха: суддя оголосив адвокатам окрему ухвалу за «вчинки, що ганьблять адвоката»


Микола Карпюк (п), Станіслав Клих

У справі громадян України Миколи Карпюка і Станіслава Клиха суддя Верховного суду Чечні оголосив адвокатам українців Доцці Іцлаєву та Марині Дубровіновій окрему ухвалу за «вчинки, що ганьблять честь і гідність адвоката», повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Раніше суд у Чечні оголосив вирок у справі українців, Карпюка засудили до 22,5 років, Клиха – до 20 років ув’язнення. Суддя заявив, що терміни давності у справі суд вирішив не враховувати. Українці вже підписали заяву про подачу апеляції на вирок.

24 травня прокурори попросили Верховний суд російської республіки Чечні засудити українців Миколу Карпюка та Станіслава Клиха до 22,5 і 22 років за ґратами відповідно.

19 травня у Верховному суді Чечні колегія присяжних визнала українців винними в участі в бойових діях проти російських урядових військ під час Чеченської війни взимку 1994–1995 років у складі підрозділу «Вікінг», загибелі й пораненні кількох десятків російських солдатів.

Захист Карпюка і Клиха наполягав на знятті звинувачень у зв’язку із закінченням терміну давності за всіма інкримінованими статтями, вимагав припинити переслідування українців.

Карпюк і Клих заперечують свою провину і заявляють, що були незаконно затримані, а свідчення і визнання були отримані російським слідством під тортурами.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG