Доступність посилання

ТОП новини
24 Січень 2019, Київ 06:21

ОБСЄ: 47 вантажівок російського «гумконвою» покинули Донбас


Спостережна місія ОБСЄ на російських пунктах пропуску «Донецьк» та «Гуково» повідомляє про перетин 26 травня черговим російським «гуманітарним конвоєм» державного кордону України через пункт «Донецьк», український бік якого непідконтрольний українській владі.

За інформацією спостерігачів ОБСЄ, це був 51-й конвой, який вони спостерігали.

«Команда МінНС Росії супроводжувала конвой. Він складався з 40 автомобілів з вантажем і 7 допоміжних транспортних засобів. Вантажівки зовні оглянули російські прикордонники та митники. Представники України – 3 прикордонники та 2 митники – були присутні під час огляду», – зазначили у місії.

Після обіду, зазначають в ОБСЄ, всі 47 автомобілів поїхали назад до Росії.

Раніше у четвер про прибуття цього «гумконвою» повідомили у МінНС Росії. Проте, за їхньою інформацією, це 52-й «гуманітарний конвой» для жителів Луганської та Донецької областей, який складався із 100 автомобілів. В ОБСЄ пояснюють, що одна з російських колон не перетинала кордону ні в «Гукові», ні в «Донецьку», відтак ОБСЄ не рахує її у своїх звітах.

Останній російський «гумконвой» прибув на контрольовані проросійськими сепаратистами території Донбасу 21 квітня.

В МЗС України неодноразово вимагали від Росії припинити порушення суверенітету України під приводом доставки «гуманітарної допомоги».

Президент України Петро Порошенко наприкінці січня 2015 року назвав такі «конвої» «квазідопомогою». На його думку, вантажі, які «незаконно переправляє на Донбас агресор», складаються «з пального для танків та зброї для терористів».

Україна наголошує, що Росія введенням таких «гуманітарних конвоїв» із невідомими вантажами без згоди і дозволу української сторони грубо порушує українське і міжнародне законодавство. Таку поведінку Росії також критикує Захід.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG