Доступність посилання

ТОП новини

Україна подала заперечення проти позову щодо «кредиту Януковича» – заява


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Україна подала до Високого суду Англії заперечення проти позову Москви щодо так званого «кредиту Януковича». Про це йдеться у спільній заяві Міністерства фінансів і Міністерства закордонних справ України.

«Заперечення України проти позову обґрунтовують, що договір щодо запозичень є недійсним та таким, що не підлягає примусовому виконанню, через низку причин. До таких причин, зокрема, належить те, що згідно із українським законодавством Україна не мала необхідної дієздатності на укладення угоди, яка порушувала встановлені на той час межі запозичень, а також що угода була укладена у результаті примусу, який здійснювався з боку Росії на Україну протягом усього 2013 року з метою не допустити укладення Україною Угоди про асоціацію із ЄС», – зазначається у заяві.

У міністерствах наголошують, що Україна має намір рішуче захищати свою позицію у цій справі.

«Такий захист є одним із елементів більш масштабної юридичної стратегії, спрямованої на притягнення Росії до відповідальності за агресію та інші протиправні дії щодо України, включаючи незаконну окупацію Кримського півострова», – наголошують автори заяви.

У грудні 2013 року тодішній президент України Віктор Янукович домовилися з російським президентом Володимиром Путіним, що Росія надасть Україні кредит на 15 мільярдів доларів через розміщення українських цінних паперів. Невдовзі після цієї зустрічі облігації на суму 3 мільярди доларів були розміщені на Ірландській фондовій біржі, які згодом і викупила Росія.

Упродовж осені минулого року Україна узгодила реструктуризацію своїх зобов’язань, включно зі списанням частини їх, із більшістю зі своїх приватних кредиторів – крім Росії.

У лютому 2016 року компанія The Law Debenture Trust Corporation PLC звернулася до Високого суду Англії із позовом проти України. За даними МЗС України, позивач є довірчим управителем (трасті), згідно із документом, який передбачав надання Росією Україні запозичень у розмірі 3 мільярдів доларів США.

XS
SM
MD
LG