Доступність посилання

ТОП новини
20 Квітень 2019, Київ 05:46

Адвокат Фейгін закликає Путіна звільнити всіх українських політв’язнів


Марк Фейгін

Російський адвокат Марк Фейгін, який представляв інтереси української громадянки, народного депутата Надії Савченко, закликає президента Росії Володимира Путіна відпустити всіх українських політв’язнів, яких утримують у Росії й у Криму. Про це йдеться у відкритому листі Фейгіна до Путіна, опублікованому у Facebook адвоката.

«Обставини помилування Савченко і подальший її обмін на Єрофеєва і Александрова 25 травня 2016 року вселили певні надії на вирішення ситуації з іншими засудженими українськими громадянами, що залишаються в Росії. Серед них: Юрій Солошенко, Геннадій Афанасьєв, Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Олексій Чирній, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Валентин Виговський, Сергій Литвинов, Хайсер Джемілєв, Олександр Костенко і низка інших», – написав Фейгін, перелічивши українців, яких тримають за ґратами в Росії та в Криму.

За його словами, все це наслідки дій Росії на сході України і в Криму. «Адже поява цих українців у російських в’язницях (вивезених насильно, заарештованих і притягнутих до кримінальної відповідальності) має політичні причини. Процесуальна форма була лише фасадом вирішення амбітних політичних завдань найвищого керівництва країни. Справа Надії Савченко неупереджено і невідворотно це довела. Хіба ні?» – додає адвокат.

Він наголошує, що «наявність політв’язнів у Росії – це ганьба для країни, яка вважає себе цивілізованою».

«Таким же ганебним фоном війни на Донбасі стала шалена українофобія у вітчизняних (тобто російських – ред.) ЗМІ, розв’язана на догоду інтересам влади і з прямого її потурання. Потворна ця пропаганда стала додатковим мотивом для знущань над українськими політв’язнями в російських в’язницях. Безсумнівно, у Ваших можливостях нарешті вже позбавити від таких речей російське суспільство. Звертаюся до Вас із закликом відпустити (обміняти), просто тепер, вище вказаних громадян України і тим самим закінчити все це», – наголосив Фейгін.

За даними голови правління Центру громадянських свобод (ЦГС) Олександри Матвійчук, після звільнення 25 травня Надії Савченко у Росії та в окупованому нею Криму продовжують утримувати за ґратами щонайменше 31 громадянина України, 16 із них – кримські татари.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG