Доступність посилання

ТОП новини
14 Листопад 2018, Київ 08:23

Керівник НАТО пообіцяв посилити військову присутність на східному фланзі


Єнс Столтенберґ, архівне фото

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що майбутній саміт Північноатлантичного союзу посилить військову присутність у країнах східного флангу союзу з метою поліпшення обороноздатності й відвернення можливої агресії.

Виступаючи у столиці Польщі Варшаві, яка в липні прийме саміт НАТО, Столтенберґ заявив, що після саміту в Польщі стане більше військ НАТО, і це буде чітким сигналом, що напад на Польщу був би нападом на весь союз НАТО.

Точні кількості військ і місця їхнього розташування ще остаточно не схвалені, але йдеться про багатонаціональні контингенти, що змінюватимуться за ротацією, додав він.

Цей крок, як очікують, викличе нову критику з боку Росії, яка стверджує, що збільшення військової присутності оборонного союзу НАТО є загрозою її безпеці.

Раніше в понеділок Парламентська асамблея НАТО закликала керівників Північноатлантичного союзу посилити здатності колективної оборони і разом виступити проти воєнного самоутвердження Росії.

В ухваленій одноголосно декларації сесії асамблеї, що відбулася у столиці Албанії Тирані, парламентарі закликали лідерів НАТО домогтися, щоб будь-яка можлива агресія отримала швидку відповідь, і надати запевнення тим членам НАТО, що почуваються в небезпеці, в першу чергу на східному й південному флангах союзу.

У декларації, ухваленій напередодні запланованого на липень саміту НАТО у столиці Польщі Варшаві, також наголошено на необхідності збільшувати витрати на оборону. Як мовиться в документі, нині лише 5 із 28 країн-членів відповідають вимозі витрачати на оборону не менш ніж 2 відсотки від свого валового внутрішнього продукту.

Відносини між НАТО й Росією значно загострилися після початку російської агресії в Україні – спершу у Криму, потім на частині Донбасу. Північноатлантичний союз перервав усі програми практичної співпраці з Росією, залишивши тільки обмежене спілкування на політичному рівні. Особливу тривогу в НАТО викликають зазіхання Росії на безпеку кількох східних країн-членів. Занепокоєння з цього приводу висловлюють у першу чергу країни Балтії й Польща, що межують із Росією безпосередньо, але також такі держави, як Румунія чи Болгарія.

Протягом цього протистояння останніми роками Росія значно посилила свою військову присутність у багатьох регіонах світу, найбільше ж – у регіоні Балтійського моря і Півночі Європи.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG