Доступність посилання

ТОП новини

Оборонні витрати європейських членів НАТО зростуть уперше за 10 років – Столтенберґ


Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ

Витрати європейських членів НАТО на оборону зростуть уперше за останні 10 років, заявив генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберґ в інтерв’ю виданню Financial Times, опублікованому 31 травня.

«Прогноз на 2016 рік, заснований на даних із союзницьких країн, вказує, що це перший рік зі збільшенням витрат на оборону серед європейських союзників за багато, багато років. Ми стикаємося з великою кількістю загроз, більшими викликами безпеці, ніж попереднє покоління», – наголосив Столтенберґ.

У 2015 році європейські члени НАТО витратили на оборону 253 мільярди доларів, а витрати США на ці завдання склали 618 мільярдів доларів. Щоб досягти обумовлених альянсом витрат на рівні 2% ВВП, європейські союзники мають наростити асигнування приблизно на 100 мільярдів доларів на рік, повідомляє Financial Times.

Про значне збільшення оборонних витрат оголосили 2016 року в країнах Балтії, які межують із Росією. У Латвії ці витрати зросли на 60%, у Литві – на 35%, в Естонії та Польщі зростання становило по 9%.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG