Доступність посилання

ТОП новини

Єврокомісія попередила Польщу через реформу Конституційного суду


Заступник голови Єврокомісії Франс Тіммерманс

Європейська комісія висловила формальне попередження Польщі, у якому значиться, що реформа Конституційного суду несе «систематичну загрозу» верховенству права у цій країні.

1 червня перший заступник голови Єврокомісії Франс Тіммерманс повідомив, що метою нинішньої заяви є відновлення діалогу між польською владою і керівництвом Євросоюзу.

Варшава має дати відповідь щодо попередження упродовж двох тижнів.

Брюссель і Варшава ведуть переговори щодо завершення суперечки між Єврокомісією та польським урядом євроскептиків, який очолюють представники партії «Право і справедливість».

За словами Тіммерманса, наразі порозуміння ще немає.

У січні Європейська комісія розпочала процедуру оцінки відповідності нормам демократії та правилам ЄС змін у польському Конституційному суді та законів щодо громадського телерадіомовлення.

У грудні минулого року президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про Конституційний суд, який, як заявляють критики документа, несправедливо посилює вплив уряду на суд. Зміни передбачають, що суд із 15 суддів ухвалює більшість рішень двома третинами голосів і за присутності щонайменше 13 суддів – для найбільш суперечливих справ.

Партія «Право і справедливість», що прийшла до влади у Польщі у жовтні 2015 року, нині має свого президента і контролює обидві палати парламенту. За словами опозиції, таким чином, лише Конституційний суд залишався спроможним контролювати дії партії «Право і справедливість».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG