Доступність посилання

ТОП новини
26 Травень 2019, Київ 02:01

Ситник пропонує фігурантам «чорної каси» надати НАБУ зразки почерку


Артем Ситник

Голова Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник закликає усіх, хто заявляє про підроблення підписів у списках так званої «чорної каси» Партії регіонів надати детективам експериментальні зразки почерку.

«Ми пропонуємо усім, хто заявляє, що підписи від його імені можуть бути сфальсифіковані, звернутись до Антикорупційного бюро та добровільно надати зразок свого почерку. Питання щодо ідентифікації їхнього підпису за почерком буде знято», – сказав Ситник 1 червня на брифінгу у Києві.

Він заявив також, що реальною допомогою НАБУ у розслідуванні «чорної бухгалтерії» Партії регіонів стане законодавче врегулювання механізму угоди зі слідством та надання Бюро права на самостійне прослуховування.

31 травня видання «Українська правда» оприлюднило записи, які нібито свідчать про тіньові витрати Партії регіонів, згідно з якими, у другому півріччі 2012 року через «чорну бухгалтерію» було витрачено 66 мільйонів доларів.

У звітності фігурують і видатки на Центральну виборчу комісію, зокрема – на її нинішнього голову (а тоді – члена ЦВК) Михайла Охендовського.

У ЦВК інформацію про ймовірні зв’язки з Партією регіонів її членів назвали спробою зриву довиборів у семи округах, запланованих на 17 липня.

Сам Михайло Охендовський у вівторок заявив, що ніколи не брав хабарі і їздив у відрядження лише від ЦВК.

30 травня Національне антикорупційне бюро України почало розслідування на підставі заяви екс-заступника голови Служби безпеки України Віктора Трепака про «чорну бухгалтерію» Партії регіонів.

Напередодні в інтерв’ю виданню «Дзеркало тижня. Україна» Трепак заявив, що передав до НАБУ документи, які підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівки низці колишніх і нинішніх високопосадовців.

За його словами, йдеться про так звану «чорну бухгалтерію» Партії регіонів із загальними виплатами на суму близько 2 мільярдів доларів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG