Доступність посилання

ТОП новини

У НАСА виявили невідомі джерела забруднення атмосфери


Виверження вулкана «Толбачик» на Камчатці, Росія 12 травня 2014 року (ілюстраційне фото)

Дослідники у США і Канаді виявили 39 нових джерел забруднення атмосфери. Це вдалося зробити з використанням нового методу на основі супутникових спостережень, повідомляє Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (НАСА).

Незареєстрованими джерелами викидів двоокису токсичної сірки є вугільні електростанції, металургійні комбінати і нафтогазові родовища на Близькому Сході, у Мексиці та Росії. Це виявили під час аналізу супутникових даних з 2005 по 2014 рік, мовиться у заяві НАСА, опублікованій 1 червня.

За інформацією НАСА, аналіз також засвідчив, що супутникові оцінки викидів були вдвічі чи втричі вищими, ніж повідомлялося у відкритих джерелах цих регіонах.

Нова комп’ютерна програма, а також поліпшення у процесі обробки супутникових спостережень, допомогли дослідникам НАСА виявити раніше невідомі джерела забруднення навколишнього середовища.

Дослідники також виявили місцезнаходження 75 природних джерел діоксиду сірки у вигляді сплячих вулканів, які повільно випускають токсичні гази. Багато вулканів перебувають у віддалених місцях і не контролюється, тому супутникові дані є першими відомостями, які дозволяють забезпечити регулярну щорічну інформацію про ці вулканічних викидах, зазначають у НАСА.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG