Доступність посилання

ТОП новини

Кличко закликає НКРЕКП та уряд переглянути підвищені тарифи


Віталій Кличко
Віталій Кличко

Мер Києва Віталій Кличко звернувся до уряду та НКРЕКП з проханням переглянути ухвалені ними рішення щодо зростання вартості газу та тарифів на опалення і гарячу воду, повідомляє його прес-служба.

«У мене питання до Національній комісії – чи прораховувала вона спроможність населення сплачувати встановлені нею тарифи? Чи розуміє Нацкомісія, що у комунальному господарстві може відбутися колапс – зупинка комунальних підприємств через кризу неплатежів?», – заявив Кличко 2 червня.

Він також зазначив, що оголошене Кабінетом міністрів України подорожчання вартості газу вдвічі для підприємств, які забезпечують Київ тепловою енергією (ПАТ «Київенерго» та Дарницька ТЕЦ), спричинить різке зростання тарифів на опалення і гарячу воду.

10 травня керівник відділу інформації і комунікації з громадськістю НКРЕКП Іван Слободянюк в інтерв’ю Радіо Свобода заявив, що комісія не підвищувала тарифів на тепло та гарячу воду для населення, а лише схвалила проекти.

Проте 5 травня у коментарі агентству «Інтерфакс Україна» голова комісії Дмитро Вовк повідомив, що НКРЕКП підвищила тарифи на теплову енергію і послуги централізованого опалення на 75-90% із 1 липня 2016 року.

Кабінет міністрів України з 1 травня зобов’язав компанію «Нафтогаз України» продавати населенню природний газ за єдиною ціною 6 879 гривень за тисячу кубічних метрів. Ціну продажу газу для потреб теплокомуненерго також встановили на рівні 6 879 гривень за тисячу кубічних метрів. Ця ціна є нижчою за чинну загальну вартість газу для споживачів, але більше ніж удвічі перевищує ту, яку сплачують підприємства, які виробляють тепло та гарячу воду. Експерти попереджали, що таке підвищення призведе до зростання вартості опалення та гарячої води більше ніж у два рази.

XS
SM
MD
LG