Доступність посилання

ТОП новини

Парубій: Рада підготувала законопроект для протидії «бурштиновій лихоманці»


Парубій та Аваков хочуть долати «бурштинову лихоманку» спільно (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:47 0:00

Парубій та Аваков хочуть долати «бурштинову лихоманку» спільно

Український парламент напрацював законопроект про протидію незаконному видобутку бурштину в Україні, повідомив спікер Верховної Ради Андрій Парубій.

«У парламенті діє робоча група щодо проблеми бурштину. Вона напрацювала законопроект, який ми найближчим часом розглянемо, що сприятиме припиненню незаконного видобутку», – стверджує Парубій.

Перед цим міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запевнив, що МВС докладає зусиль для протидії незаконному видобутку бурштину. Однак, на його думку, необхідні зміни до законодавства, які посилять важелі впливу МВС на проблему, яку «парламент і уряд мають вирішувати спільними зусиллями».

Так звана «бурштинова лихоманка» охоплює Рівненщину, Волинь і частково Житомирську область. Чимало місцевих жителів і приїжджих почали збагачуватися за рахунок надр. Екологи кажуть, що природа Полісся від таких дій зазнає непоправного нищення. Час від часу правоохоронці повідомляють про виявлення і вилучення незаконно добутого бурштину. Водночас старателі наголошують на вибірковості переслідувань з боку правоохоронців, а ті, в свою чергу, пояснюють, що завести кримінальну справу на кожного бурштинокопача нереально через те, що цим промислом займаються тисячі людей.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG