Доступність посилання

ТОП новини

Моґеріні закликає відродити переговори між Ізраїлем і палестинцями


Федеріка Моґеріні
Федеріка Моґеріні

Представник ЄС із зовнішньої політики Федеріка Моґеріні заявляє, що світові держави-лідери зобов’язані відродити переговори між Ізраїлем і палестинцями, оскільки, застерігає вона, час збігає.

Вона виступала 3 червня перед репортерами у Парижі під час міжнародної конференції щодо поновлення ізраїльсько-палестинського діалогу.

Під час відкриття заходу, президент Франції Франсуа Олланд заявив, що у час зростання напруження у регіоні, знайдення мирного рішення є критичним.

Від часу провалу останнього раунду ізраїльсько-палестинських переговорів у квітні 2014 року сторони давнього конфлікту не досягли жодного прогресу. Вашингтон, який опікувався діалогом Ізраїлю і палестинців, нині зосереджений на майбутніх президентських виборах, тому Франція виявила ініціативу, щоб спробувати вийти з глухого кута.

У нараді міністрів у Парижі бере участь так званий близькосхідний квартет (США, Росія, Євросоюз та ООН), а також представники Ліги арабських держав і ще близько 20 країн.

Ізраїль чи палестинці не запрошені на ці консультації. Ізраїль фактично виступає проти французької ініціативи і вважає найкращим кроком прямі переговори з палестинцями.

XS
SM
MD
LG