Доступність посилання

ТОП новини
19 Листопад 2018, Київ 00:27

У Петербурзі активісти підтримали «кримських заручників»


Учасниця акції солідарності з «кримськими заручниками у Петербурзі, Росія, 3 червня 2016 року

У російському Петербурзі у рамках міжнародної акції солідарності з «кримськими заручниками» – Олегом Сенцовим, Олександром Кольченко, Геннадієм Афанасьєвим та іншими – активісти організації «Солідарність» вийшли на акцію протесту.

У ланцюжок пікетів, що розтяглася від будинку Книги до площі Повстання стали понад 10 людей, активістів «Солідарності» та інших демократичних організацій Петербурга. Вони тримали у руках плакати з написами прізвищ громадян України, ув’язнених у Росії.

«У цей день ми не вважаємо правильним обмежуватися згадкою тільки «кримських заручників», що стали одними з перших громадян України, з яких почалася практика використання заручників в якості аргументу у зовнішній політиці російської влади. Необхідно сьогодні висловити своє ставлення до всіх сфальсифікованих судових процесів щодо українських громадян, яких незаконно утримують у Росії. Їх на батьківщині справедливо вважають заручниками», – сказав кореспонденту Радіо Свобода у Петербурзі один з організаторів акції Всеволод Нелаєв.

Російська поліція не перешкоджала проведенню пікетів.

За повідомленням Центру громадянських свобод, після звільнення Надії Савченко у Росії продовжують утримувати за ґратами щонайменше 31 громадянина України, 16 із них – кримські татари. Це, зазначають правозахисники, лише ті, кого затримали і ув’язнили за політичними мотивами.

У 2014 році Росія анексувала український Крим. Міжнародна спільнота не визнає це і вважає півострів і надалі українською територією.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, але є «добровольці».

Також Москва заявляє, що не має ніяких зобов’язань за Мінськими угодами, бо підписувала їх не як учасник, а як «гарант», і не має наміру виконувати ці домовленості.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG