Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 20:50

Порошенко підписав зміни до закону про суспільне мовлення


Петро Порошенко (©Shutterstock)

Президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» щодо порядку приєднання державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм».

Як повідомляє прес-служба глави держави, цим документом усуваються перешкоди у створенні Національної суспільної телерадіокомпанії України.

«У 2005 році Україна взяла на себе зобов’язання перед Радою Європи щодо перетворення державних телерадіокомпаній у канали суспільного мовлення згідно з відповідними європейськими стандартами. Реформу державного телерадіомовлення було розпочато у квітні 2014 року, але й до сьогодні існує низка організаційних проблем, врегулювання яких потребує внесення змін до законодавства про суспільне мовлення», – йдеться в повідомленні.

19 березня 2015 року Верховна Рада ухвалила закон «Про суспільне телебачення і радіомовлення в Україні». Закон передбачає, що на базі державних мовників НТКУ, НРКУ, ДТРК, ТРК Криму створять публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (НСТУ). Пізніше президент підписав цей закон.

Наприкінці квітня цього року програма «Схеми», спільний проект Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший», повідомляла, що працівники державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» оголосили страйк і не збирається приєднуватись до НТКУ.

Студія мала стати останнім суб’єктом, який пройде реорганізацію і приєднається до Національної телекомпанії України, яка перетвориться на ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Як з’ясували журналісти, працівники студії саботували приєднання і реформу в цілому через свої майнові спори.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG