Доступність посилання

ТОП новини
15 Листопад 2018, Київ 01:58

МЗС направило Москві ноту протесту через неузгоджену поїздку Матвієнко до Криму


Валентина Матвієнко

Міністерство закордонних справ України висловлює протест у зв’язку з неузгодженим з українською стороною перебуванням в Криму голови Ради федерації, верхньої палати парламенту Росії, Валентини Матвієнко.

У заяві українського зовнішньополітичного відомства наголошується, що російському МЗС відправлена відповідна нота протесту.

«Перебування Валентини Матвієнко на території Автономної Республіки Крим є відвертою зневагою з боку російської влади державного суверенітету України, свідченням порушення з боку Російської Федерації Статуту ООН, принципів і норм міжнародного права, свідомого ігнорування цією країною своїх міжнародних зобов’язань», – йдеться в повідомленні.

У МЗС наголосили, що вся відповідальність за ці та інші порушення покладається на Росію «як державу-окупанта відповідно до норм міжнародного права, її посадових осіб, а також на незаконні «органи кримської влади» і їхніх представників, які ухвалюють незаконні рішення і здійснюють протиправні дії».

Валентина Матвієнко прибула в анексований Росією Крим 3 червня для участі у фестивалі «Велике російське слово».

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG