Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 14:22

Садовий просить оголосити Львів і передмістя зоною надзвичайної екологічної ситуації


Рятувальники проводять пошукові роботи на Грибовицькому сміттєзвалищі, 30 травня 2016 року

Львівський міський голова Андрій Садовий звернувся до президента України Петра Порошенка і прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням оголосити Львів і села Малехів і Грибовичі зоною надзвичайної екологічної ситуації.

«На сьогодні ми маємо дві головні проблеми. Перша – це ситуація на самому полігоні. Є загроза повторного зсуву і, відповідно, загроза для водойм з інфільтратами. На сьогодні ми укріпили дамбу і тимчасово стабілізували ситуацію, але потенційна загроза для самої водойми і навколишніх сіл зберігається. Друга проблема – це вивіз сміття зі Львова. Тимчасово ми вирішили проблему і вивозимо сміття в інші міста області. Але це, наголошую, тимчасове рішення. Є громади, які з розумінням ставляться до проблеми Львова, а є такі, де одразу включаються політичні впливи. Стоїть питання про безпеку понад 700-тисячного міста. Ми отримали цей полігон у спадок від СРСР. Ми маємо чіткі плани, як вирішити ситуацію в комплексі, але потребуємо допомоги з боку держави», – заявив міський голова Львова Андрій Садовий.

Як нагадали у міській раді Львова, відповідно до закону України «Про зону надзвичайної екологічної ситуації», такий статус отримують території, де існує «загроза життю та здоров’ю великої кількості людей або заподіяння значної матеріальної шкоди юридичним, фізичним особам чи навколишньому природному середовищу внаслідок надмірного забруднення навколишнього природного середовища, руйнівного впливу стихійних сил природи чи інших факторів».

Нарпикінці травня на Грибовицькому сміттєзвалищі спалахнула масштабна пожежа. Після завершення гасіння стався зсув сміття, під який потрапили троє рятувальників і працівник комунальної служби. 31 травня трьох рятувальників знайшли мертвими.

Пошуки четвертої людини тривають. Проте, за даними Державної служби з надзвичайних ситуацій, у зв’язку зі значною загрозою виникнення зсуву сміття і великою небезпекою внаслідок цього, пошуково-рятувальні роботи із залученням важкої техніки не проводяться.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG